Několik řádků o mé osobě

    
 
    

V současné době bydlím v České Třebové, ale od svého narození až do 25 let jsem bydlel a vyrůstal v obci Těchonín.
Nedaleko této obce se nachází linie čs. opevnění z let 1935 - 38 a její část - tvrz Bouda. Už jako kluci jsme tuto tvrz navštěvovali, to bylo ještě v době kdy zde nebylo muzeum. Samozřejmě, že nás nejvíce lákalo podzemí tvrze, které jsme navštěvovali velmi často a dá se říci, že po nějaké době jsme se v tomto podzemí dokázali dobře orientovat.
Díky těmto výpravám na Boudu  jsem se začal o opevnění zajímat trochu více a mojim prvním "učitelem bunkrologie" nebyl nikdo jiný než známý odborník "bunkrolog", badatel, fotograf, autor několika knih, ´těchoňák´ Emil Trojan. Začal jsem si od něho půjčovat tehdy velmi vzácnou literaturu o opevnění a chodil k němu na debaty o technických a odborných kapitolách čs. opevnění.
V době studií na učilišti v Hronově jsem měl opět opevnění "za kopcem" a tak jsem zase mohl vyrážet na linii, tentokrát po náchodském úseku.
Po nějaké době jsem se odstěhoval do České Třebové a zájem o opevnění šel bohužel trošku stranou. Až v posledních letech díky dostupnější odborné literatuře a moderním věcem jako je internet jsem se k opevnění zase vrátil a začal jsem se o toto období naší historie zabývat ještě hlouběji načež vlastně vznikly i tyto moje internetové stránky.
V současné době jsem se trochu více začal zajímat o kabelové objekty. Pokud někdo víte o kabelovém objektu v úseku "K" nebo "R", který ve fotogalerii nemám (i druhá příčka) rád Vaše informace uvítám. Děkuji
Zároveň se trošku podílím na vzniku Muzea "Vysoký kámen", které se snaží rekonstruovat tři objekty lehkého opevnění v prostoru Vysokého kamene (mezi obcí Mladkov a tvrzí Bouda) a objekt těžkého opevnění K-S 25. Do tohoto objektu jsem měl možnost nahlédnout už když sloužil jako základna pro průzkum opevnění starší generaci bunkrologů.

 
  Pavel Vašata
Česká Třebová
tel: 605 590 804
e-mail: pavel.
ct[zavináč]cestyzaopevnenim.net
icq: 635154304
   
  banner stránek
V případě zájmu můžete banner umístit na své stránky nebo můžeme uskutečnit vzájemnou výměnu bannerů